محصولات ديگر  |  درباره ما  |  تماس با ما  |  سوالات متداول  
 
   
 
 
             
  Skip Navigation Links
Online Demo

Google Groups
در گروه گزارش ساز تحت وب کارما عضو شوید
مشاهده گروه
 

معماري داخلي

جهت پياده سازي نرم افزار از زبان C# و ASP.NET3.5 در محيط Microsoft Visual Studio 2008 استفاده شده است

نرم‌افزار از دو بخش كاملا مجزا تشكيل شده است:

  • بخش اصلي نرم‌افزار كه در واقع موتور آن است از مجموعه‌ي كلاسهايي تشكيل شده است كه وظيفه‌ي توليد و ذخيره گزارش را به عهده دارند و مي‌توانند تحت محيط‌هاي مختلف (وب، ويندوز) كار كنند.
  • بخش دوم نرم‌افزار يك محيط تحت وب است كه كار آن دريافت اطلاعات كاربر و منتقل كردن آن به موتور نرم‌افزار و سپس دريافت گزارش توليد شده توسط موتور نرم‌افزار و نمايش آن مي‌باشد.اين بخش در واقع فقط يك رابط كاربر است.

رابـط كاربـــر و معماري كلاسهاي نر‌ام‌افزار مطابق اصول استانداردهاي جهاني طراحي گرديده است.

از كلاسهاي موجود در موتور نرم‌افزار مي‌توان براي توليد گزارش در برنامه‌نويسي استفاده كرد و خروجي را با فرمتهاي مختلف دريافت كرد.

پايه‌ي اصلي موتور نرم‌افزار، كلاسي با نام Report است. براي توليد گزارش با استفاده از اين كلاس، بايد تمام بخشهاي گزارش (سرصفحه، پاصفحه، جزئيات و ...‌) به اين كلاس اضافه شوند و اشياء مورد نياز مانند فيلدها، متن‌هاي ثابت و اشكال گرافيكي به اين بخشها اضافه شوند.

كلاس‌ديگري كه از بخشهاي اصلي موتور نرم‌افزار است، كلاس ReportCreator است كه براي توليد سريع گزارش بدون درگير شدن با ساخت بخشهاي مختلف گزارش طراحي شده است. براي توليد گزارش با استفاده از اين كلاس فقط كافيست فيلدهاي مورد نظر خود را به آن بدهيد. يعني با چند خط دستور مي‌توانيد گزارش خود را توليد كنيد. بخش تحت وب نيز با استفاده از همين كلاس گزارش را توليد مي‌كند. خروجي اين كلاس، يك شيء از نوع Report است.

 

 

 
 
 
             
 
Copyright © 2008 Jadoosoft. All Rights Reserved